Szkoła Podstawowa nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach

XIV Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Słowiki” 🎤

XIV Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Słowiki” 🎤
Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Słowiki”, objęty patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice, to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych dla dzieci w naszym regionie 🎶. Tegoroczna edycja odbyła się w kinoteatrze „Polonez”, który zapewnił uczestnikom doskonałe warunki akustyczne oraz wyjątkową atmosferę 🌟.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice Pani Iwona Górniak, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi z delegaturą w Skierniewicach Pani Ewa Szymczyk oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach Pani Anna Walczak. Wszyscy z zainteresowaniem oczekiwali na występy młodych artystów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i sceniczne.
Konkurs przeprowadzono zgodnie z regulaminem. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Skierniewic. Do rywalizacji przystąpiło 25 wykonawców w czterech kategoriach:
I – klasy I–III,
II – klasy IV–VI,
III – klasy VII–VIII,
IV – zespoły.
Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę przygotowaną pod opieką nauczyciela. Występy były pełne emocji i wzruszeń, a publiczność żywo reagowała na każdą prezentację.
Jury w składzie: przewodnicząca Pani Maria Galińska oraz Pani Ilona Paluchowska i Pani Magdalena Wiśniewska, miało trudne zadanie wyłonienia laureatów.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły 👏 Najwyższe miejsce zdobył zespół w składzie: Wiktoria Hołdaj, Pola Majewska, Zuzanna Baran, Małgorzata Deka, Maria Dworak, Amelia Leszczyńska, Pola Lewandowska, Karolina Sójkowska, Maria Stolińska oraz Jagoda Strożek, który zajął I miejsce w kategorii zespołów. II miejsce w tej samej kategorii zdobył duet Emilia Diakonova i Karina Martoian. III miejsce w kategorii II (klasy IV–VI) zajęła Maria Stolińska z klasy IV b.
Naszą szkołę reprezentowały również: Zofia Bakalarska z klasy 3a, Lena Olejnik z klasy 2b oraz Zuzanna Baran z klasy 4b.
Uczniów do konkursu przygotowały panie: Dominika Lange oraz Iga Kuziemska. Uroczystość była nie tylko okazją do prezentacji talentów, ale także do wspólnego przeżywania muzyki w radosnej i przyjaznej atmosferze.
Organizacją konkursu zajęły się: Iga Kuziemska, Magdalena Radek, Dominika Lange, Aneta Rymarczyk, Katarzyna Lange oraz Anna Klimczak.
#Słowiki #KonkursPiosenki #Skierniewice #MłodeTalenty