Szkoła Podstawowa nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach

Warsztaty pt. „Razem możemy więcej – uczymy się komunikacji i współpracy”

W dniu 23 kwietnia 2026 roku w klasie 3C odbyły się warsztaty pt. „Razem możemy więcej – uczymy się komunikacji i współpracy”, które zostały przeprowadzone przez Panią Aleksandrę Boguś oraz Panią Paulinę Szczechowską.
Celem zajęć było przybliżenie uczniom znaczenia dobrej komunikacji, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz kształtowanie postawy uważnego słuchania i dzielenia się własnymi pomysłami. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym dzieci wzięły udział w zabawie„ głuchy telefon” w wersji rysunkowej, która w ciekawy i angażujący sposób pokazała, jak łatwo o nieporozumienia. Następnie uczniowie, pracując w zespołach, tworzyli makiety miast, w których mieszkańcy potrafią się dobrze komunikować i współpracować.
Na zakończenie każda grupa zaprezentowała swoją pracę, dzieląc się pomysłami oraz wnioskami z wykonanych zadań. Warsztaty przebiegły w miłej i twórczej atmosferze, a zdobyte doświadczenia z pewnością przyczynią się do budowania lepszych relacji w klasie oraz rozwijania umiejętności współdziałania na co dzień.